Dzień Kropki u Jagód

DZIEŃ KROPKI U JAGÓD Z PRZEDSZKOLA KATOLICKIEGO

Dnia 15 września Nasze Przedszkole zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule „ Kropka”. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. „ Jagódki” najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne.Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowanych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Pod koniec zajęć dzieci miały za zadanie odnaleźć kropki ukryte w sali. Z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem biegały i szukały kolejnych kropek. Z odnalezionych skarbów stworzyły piękne, kropkowe dywany. Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.