Spotkanie z Ufoludkiem

NIESPODZIEWANY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU KATOLICKIM

W minionym tygodniu realizowaliśmy temat kompleksowy „Gwiazda i Rakieta – Kosmiczna Planeta” związane z Kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań przedszkolaków otaczającym je wszechświatem. Dzieci podczas zajęć korzystały z monitora multimedialnego oraz programu Tablit dzięki któremu poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz jakie narzędzia badawcze potrzebuje astronom do swojej pracy. Jagódki zastanawiały się także, czy na innych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety, poznały jak wygląda strój kosmonauty. Temat bardzo podobał się dzieciom, chętnie brały udział w proponowanych im formach działalności. Podsumowaniem i ewaluacją tygodniowych zajęć było spotkanie z „ Ufoludkiem – Bim Bam”, podczas którego „ Jagódki” musiały rozwiązać zadania przygotowane przez gościa. Przedszkolaki z zaangażowaniem rozwiązywały zadania i zdobyły ,,kosmiczną odznakę ”. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej przygody z Kosmosem.

Materiał : mgr A. Bartosik