„Teatr pod chmurką. O tym, że w każdym z Nas jest coś dobrego”

Dnia 10 września mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Hipcio Flipcio”. Głównym bohaterem przedstawienia był przemiły, ogromny i sympatyczny hipopotam o imieniu Hipcio Flipcio. Zwierzak ten miał wielki problem, gdyż niegrzeczna zebra cały czas śmiała się z niego, dokuczała mu i nazywała grubasem. Przechwala się cały czas, pokazywała czego to ona nie potrafi, a biedny hipopotam nie wiedział co z tym problemem zrobić. Ale jak to w życiu bywa problem sam się rozwiązał, zebra wybierała się na bal zwierząt i pewna była, że Flipcio na pewno nie pójdzie, bo w nic się nie zmieści. Okazało się jednak, ze sympatyczny hipopotam wyglądał pięknie, a do tego pięknie tańczył walca i macarenę. A co się okazało zebra nie była dobrą tancerką.
Teatrzyk ten poruszał jeden z ważnych problemów, jakim jest zwracanie uwagi na to jak kto wygląda, a nie kim jest. W każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Spektakl był pouczający, zachęcał do wyboru dobrych i właściwych zachowań. Podczas przedstawienia był też czas na zabawę i ćwiczenia gimnastyczne.